Klášterec nad Ohří a okolí nabízí mnoho míst k návštěvě.

Přímo v Klášterci nad Ohří

Zámek Klášterec nad Ohří
Romanticky upravený ve stylu anglické pseudogotiky. Zámek je obklopen dendrologicky velmi cenným anglickým parkem o rozloze téměř 10ha, ve kterém je vysazeno na 220 druhů dřevin a jejich kultivarů z celého světa.

Historické centrum s lázeňskou zónou
Součástí lázeňské zóny je také kolonáda, která je dost možná tou nejmladší v České republice. Byla postavena v roce 2006, svým architektonickým ztvárněním výrazně podtrhává charakteristiku celého areálu a slouží jako odpočinkové místo pro návštěvníky

M-Club sportovní areál
Nabízí sportovní vyžití: fitness, fotbal, tenis, volejbal, wellness, zimní stadion, tělocvična

Aquapark Klášterec
K dispozici plavecký bazén dlouhý 25 metrů, divoká voda, vodní hřib, tobogány, vířivka a skokanská věž se třemi můstky, plážový volejbal, stolní tenis, trampolíny, basketbal a malá kopaná

Adventure golf
Hřiště tvoří 18 golfových jamek, přičemž je každá z nich pokryta umělým trávníkem. Na rozdíl od klasického minigolfu, na který jsme byli doteď zvyklí, a po kterém se nesmí šlapat, se po našich jamkách chodit smí.

Starožitné Muzeum Hodin
S obchodem starožitných hodin.

Zimní stadion Klášterec nad Ohří
Krytý stadion s umělým ledem pro krasobruslení

Zóna Verne
Průmyslovou zónu Verne najdete 3 km od penzionu.

V blízkosti Klášterce

Vrchol Mědník
Významná oblast s dochovanými důlními díly, pozůstatky po těžbách železných a měděných rud, které zde probíhaly od 15. až do 19. století. Na vrcholu Mědníku se nachází barokní kaple Neposkvrněného početí Panny Marie z druhé poloviny 17. století. Můžete zde navštívit také štolu Panny Marie Pomocné.

Vodní nádrž Přísečnice
Nenechte si ujít pohled na vodní nádrž Přísečnice z Velkého Špičáku a patrně z nejkrásnější vyhlídky Krušných hor z Jelení hory.

Ski areál Alšovka
Areál určený, jak pro začínající lyžaře a snowboardisty, tak i pokročilejší a především pro rodiče s dětmi. Parkování u horních stanic vleků ZDARMA. Lyžařská škola, půjčovna vybavení. Sjezdové tratě se umělé zasněžují.

Zřícenina hradu Šumburk
Památkově chráněné pozůstatky gotického hradu s původním názvem Neuschönburg, který byl založen v letech 1431-1435 za správy Viléma ze Šumburka.

Zřícenina hradu Hauenštejn
Romantický hrad vysoko nad údolím řeky Ohře s krásným výhledem na okolní krajinu.

Nechranice
Přehrada na řece Ohři s krásným okolím vhodným pro vodní sporty, cykloturistiku a turistiku.

Cyklistika

Cyklostezky
Krušné hory nabízejí cyklistům mnoho cyklostezek různé obtížnosti a délky. Nenáročná trasa podél řeky Ohře přes Karlovy Vary do Lokte, nebo podél Nechranické přehrady do Žatce. Mezi náročnější trasy může patřit výlet na vyhlídku Meluzína, která stoji za námahu.

Trailpark Klínovec
Cyklistické stezky čtyř obtížností, které končí u lanovky. Ta vás pohodlně vyveze zpět i s vaším kolem. Děti do 5 let zdarma. Půjčovna kol a koloběžek.

Turistika

Naučné stezky Navštivte naučné stezky Naučná stezka Cesta z města, Úhošť a Želinský meandr v blízkosti Klášterce nad Ohří, nebo stezky Ježíškova cesta, Božídarské rašeliniště a Blatenský příkop v blískosti Božího Daru.

Značené turistické cesty Projděte se údolím Ohře, Kláštereckého a Širokého potoka po značených stezkách Klubu Českých turistů KČT

Lyžování

Ski areál Klínovec
Největší lyžařské středisko v Krušných horách. K dispozici je 12 kilometrů sjezdovek a 4 kilometrů běžeckých tratí. V areálu je také snowpark a snowtubingová dráha. Půjčovna vybavení a lyžařská škola.

Běžkařské trasy
Krušné hory jsou ideální pro běžkaře, nabízejí mnoho upravených běžkařských tras.

Chomutov a okolí

Kamencové jezero
Koupaliště Kamencové jezero v Chomutově ideální pro letní rekreaci a plavání

Zoopark Chomutov
Zvaný také Zoo Chomutov je zoologická zahrada nacházející se na okraji Chomutova. Je jednou z nejmladších českých zoo, rozlohu však má největší.

Zřícenina hradu Najštejn
Přístup je celkem složitý, jelikož leží mimo značené cesty a pod ostrohem je přehrada s ochraným pásmem. Zbytky hradu najdete na kraji vrcholu a je z nich vidět na celou přehradu a do širokého okolí.

Aquasvět
Areál disponuje bazénem s divokou řekou, masážními tryskami, houpacím bazénem, skluzavkou, masážní sedací lavicí s bublinami. Další vodní plochu tvoří whirlpool a dětské brouzdaliště s klouzačkou v a plavecký 25 metrový bazén.

Kadaň a jeho okolí

Kadaňský hrad
Malebný hrad s velkým parkem a výhledem na město Kadaň.

Kadaňské muzeum
Muzeum věnované historii města a regionu.

Kamenný most v Kadaní
Historický kamenný most přes řeku Ohři s bohatou historií.